دیدار مدیرعامل خانه هنرمندان با اعضای مسوولان انجمن عکاسان ایران

Leyla Ebrahimi  (2)
در نشست مشترک  با حضور مجید رجبی معمار و دکتر سریر و اعضای هیئت موسس و هیئت مدیره انجمن عکاسان ایران، پیوند و پیوستگی میان خانه هنرمندان و انجمن مورد تاکید و حمایت قرار گرفت.

این نشست در عصر روز یکشنبه ۱۵ آذرماه در دفتر انجمن با خیر مقدم مسعود زنده روح کرمانی رئیس هیئت مدیره انجمن به  مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و دکتر محمد سریر رئیس شورای عالی خانه آغاز و سپس فرزاد هاشمی نایب رئیس انجمن با معرفی اعضای حاضر در نشست، نسبت به تبیین و تشریح اهداف و مواضع انجمن و طرح و برنامه برای برگزاری چهارمین دوره ۱۰ روز با عکاسان در خانه هنرمندان پرداخت. وی با اشاره به اهمیت، جایگاه و نقش سازنده‌ی خانه هنرمندان در تعامل با انجمن به این نکته اشاره کرد که استمرار پویایی و پیشرفت این انجمن مردم نهاد مشروط بر حفظ استقلال آن است.

رجبی معمار در پاسخ به اهداف، خواسته ها و نیازهای انجمن، به نقش عکاسی، عکاسان و انتشار عکس در تداوم تحولات اجتماعی دوران معاصر اشاره کرد و یکی از دستاوردهای برجسته آن را در تلاش عکاسان جنگ در دوران دفاع مقدس و تجلی آن را در مجموعه‌ کتاب‌های پنج‌گانه و ماندگار “جنگ تحمیلی” دانست، وی گفت یکی از اهداف اصلی خانه هنرمندان حمایت از انجمن های دوازده‌گانه‌‌ای است که نمایندگانی در شورای عالی خانه دارند و سیاست های کلی این نهاد هنری را تدوین کرده و بر حسن اجرای آن نظارت می کنند.

سید عباس میرهاشمی از اعضای هیئت موسس انجمن در ارتباط با مردم نهاد بودن انجمن گفت: شاید انجمن عکاسان ایران تنها انجمن مردم نهاد در تاریخ معاصر ایران است که در اسفندماه سال ۱۳۸۴ برای تدوین اساسنامه در فرهنگسرای نیاوران با گردهم‌آیی عکاسان فراخوانده شده از سراسر ایران اعضای هیئت موسس آن با رای مستقیم جامعه عکاسی ایران انتخاب شده‌اند و این نقطه عطف حاصل تلاش، همدلی و همسویی عکاسان ایرانی است.

دکتر محمد سریر نیز با تاکید بر اهداف و عملکرد شورای عالی خانه در طی دوران  اخیر و تجربیات ‌‌ خویش در عرصه های هنری و فرهنگی خاطر نشان کرد که علیرغم تنگناهای موجود با رویکردهای جدید خانه و شورای عالی و گسترش فضاهای فرهنگی در باغ هنرمندان با افزایش فعالیت های پیش روی همراه بوده و بیش از پیش نسبت به آینده و تحقق اهداف خانه امیدوار است.

رجبی معمار از حمایت و همراهی خانه در تعاملی دوسویه با انجمن برای برگزاری۱۰ روز با عکاسان و اشاعه‌ی رسانه‌ای گسترده‌ی فعالیت های آن در تعامل با نهادهای ذیربط خبر داد.

در این نشست مجتبی آقایی، محمد فرنود، اسماعیل عباسی، سیدعباس میرهاشمی، سیف الله صمدیان، افشین شاهرودی، سعید دستوری، مسعود زنده روح کرمانی، ساعد نیک ذات، فرزاد هاشمی، مجید ناگهی، کمال الدین شاهرخ و محمدمهدی رحیمیان از اعضای هیئت موسس وهیئت مدیره انجمن عکاسان ایران حضور داشتند.

عکس : لیلا ابراهیمی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.