نامه افشین شاهرودی به مدیر موسسه صبا

جناب آقای زارع
مدیریت محترم موسسه فرهنگی، هنری صبا

با سلام و تبریک به جنابعالی که موفق شدید اکسپوی عکس گسترده و نسبتا فراگیری را با حضور عده‌ی زیادی از اهالی عکاسی و سینما برگزار نمایید و با تشکر از شما که حسن نیت به خرج داده و از اینجانب نیز برای حضور در اکسپو دعوت بعمل آوردید تقاضا می‌کنم ضمن حذف عکس‌های اینجانب نام مرا از لیست حاضرین اکسپو حذف کنید.

متاسفانه دست اندرکاران این حرکت که انتظار می‌رفت حرمت جمعی عکاسان را نگهدارد، بدون توجه به نام، اعتبار و شأن کار عکاسان بزرگی که آثارشان در اکسپوی شما عرضه شده و بعضا هم عرضه نشده است آنقدر مجذوب هنرپیشگان سینما و سینماگرانی که سیاه مشق‌های اولیه خود را در اکسپو شرکت داده‌اند قرار گرفته‌اند که بی توجه به حیثیت جامعه عکاسی ایران دایما” خبر و اطلاعیه می‌دهند و حضورفلان هنرپیشه و فلان سینماگر در اکسپوی عکاسی در بوق و کرنا می کنند. بعبارت دیگر از دید دست اندرکاران موسسه صبا، حضور چهره های سینمایی – با حفظ احترام برای آنان- شاخصه‌ی موفقیت اکسپوی عکاسی است. بنظر بسیاری از عکاسان این برخورد و رفتار مسئولین اکسپو دور از شان و توهین‌آمیز است.

از آنجا که اعتبار و حیثیت عکاسی و عکاسان ایران که خود جزئی از آنان هستم برای اینجانب فراتر از آن است که بپذیرم توسط متولیان یک حرکت جمعی عکاسی یعنی اکسپوی صبا که قاعدتا می بایست در جهت تثبیت موقعیت عکاسی و ایجاد تقاضای بیشتر برای آن بکوشد نه اینکه از سیاه مشق‌های اولیه‌ی هنرپیشگان سینما برای آن کسب اعتبار نماید، بدینوسیله اعتراض خود به این رفتار توهین‌آمیز اعلام داشته و تقاضا می‌کنم عکس‌های اینجانب را از اکسپو حذف کرده و از ادامه نمایش آنها خودداری شود. بدیهی است در صورت عدم اقدام در این خصوص هیچ فروشی از کارهای خود را در جریان اکسپو نپذیرفته و تبعات قانونی آن را مطالبه خواهم کرد.

 

بااحترام
افشین شاهرودی

به نقل از سایت عکاسی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.