«این روزها»؛ یک نمایشگاه در دو نوبت

Event_389_Big

نمایشگاه را به دو بخش تقسیم کرده اند؛ در بخش نخست، آثار عکاسی یک گروه در نگارخانه آرته ارائه می شود و در بخش دوم هم عکس های گروه دیگر در معرض نمایش قرار می گیرد.

به گزارش دوربین.نت، در نوبت اول نمایشگاه عکس «این روزها»، می توان ۲۵ عکس از آزیتا علیزاده، غزل فتحی، سعید برآبادی، امیر بهرام نیا و بابک سارایی را تا ۲۶ اردیبهشت مشاهده کرد. نوبت دوم هم که ۲۶ اردیبهشت افتتاح می شود و تا ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد، به عکس های سپیده سلیمیان، مسعود سربندی، سحر مشعوفی، کامران چیذری، بهادر باستان حق و آزیتا علیزاده اختصاص دارد. در این نوبت، ۲۲ عکس ارائه می شود. اندازه همه عکس ها هم ۳۵ در ۳۵ سانتی متر و ۱۰۰ در ۱۰۰ سانتی متر است.

متن معرفی آثار این نمایشگاه به این شرح است:«این روز‌ها، روایت توجه به ظرف زندگی و اکنون است، بازتعریفی از عنوان های قدیمی در ساختاری که این زمانه به ما و مفهوم آن واژه تحمیل کرده است. از این زاویه عکس های این نمایشگاه گروهی، وامدار عکاسی مستند اجتماعی است اما در بسیاری از مجموعه ها، عکاس بر اساس نوع نگاه شخصی خود، سعی در بازنمود المان هایی از ژانرهای متفاوت عکاسی نیز کرده است.

همچنان که زمانه و «این روز‌ها» به اعتراف اکثر جامعه شناسان، برآمده از هویت چهل تکه ای است که با گوشت و پوست و استخوان حسش می کنیم؛ مجموعه پیش رو نیز، مجموعه متنوعی است از انواع نگاه های عکاسی معاصر به جامعه و حریم خصوصی افراد و البته جستجویی برای بیان معانی تازه ای از واژه هایی که بار‌ها و بار‌ها آن ها را شنیده ایم اما حالا به عکس بدل شده اند.

گروه عصر جمعه، خاطره عصرهای جمعه عکاسیش را هنوز مدیون حسن خوبدل و عمران نیکزاد می داند که از اولین جرقه های ایجاد تا آخرین لحظه های چسباندن تابلو‌ها به دیوار، دوستانه و استادانه پای این گروه نشستند و به دور از همه منفی بافی های رایج درباره کار گروهی تن به زحمت این راه سپردند.»

مکان بازدید: نگارخانه آرته، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز جنوبی، پایین تر از همت، بلوار علی خانی، ۲۰ متری گلستان، ۱۲ متری دوم، پلاک ۳

زمان بازدید: از ساعت ۱۶ تا۲۱

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *