رونمایی کتاب عکس انجمن عکاسان شهریار‎

مجموعه عکس‌های انجمن عکاسان شهریار با نام کتاب «ده سال صد عکس» توسط انتشارات گرایش تازه منتشر شد .
این کتاب شامل عکس‌هایی از هادی صمدی ، علیرضا اکبری، امیرحسین بغدادی، حامد تاجیک، حسین نریمانی و مهدی خزایی به عنوان اعضای هیئت موسس این انجمن و پریسا محسنی، اسمائیل رهگذر، امیرحسین زندی پویا، پریسا ظفری، زینب دانشمندی، حامد معصومی، رضا احسنی، زهره قهرمانی، مهدی عباسی، علی شمس، اله وردی علیپور ، محسن رهنما، سعید فدائیان، محمدرضا معماریان پور، محمدرضا مهربانی، مریم حاتم‌نژاد، مریم رهنما، مریم وزیری، معصومه احدی، مهدی فیضی پور، وحید عبدالهی ، میترا درخشان، ندا رهگذر، حسین اسدی، راضیه قلیان، فاضل خاکباز، مریم کمرئی، مریم محمدی، معصومه شاهرخی، سمانه سیستانی، زینب گلزاری، معصومه موسوی، پویان کرمی و مرتضی صادقی، زیر نظر انجمن عکاسان شهریارگردآوری و منتشر شده است.
در ابتدای کتاب اشاره شده است: «گذر زمان با شتاب تغییرات و رخدادها، نیاز بشر امروز را برای ثبت و ماندگاری آن بیش از هر زمان دیگری محسوس می­‌کند و عکاسی به مثابه یک پدیده هنری، در به تصویر کشیدن این از لحظات اهمیتی خاص برخوردار است.

در این متن با اشاره به تاسیس انجمن عکاسان شهریار در سال ١٣٨۵ هدف از تشکیل این انجمن را شناسایی مشتاقان و استعدادهای عکاسی هنری و نیز بستری مناسب در جهت رشد و شکوفایی این هنر در شهرستان بزرگ و رو به توسعه شهریار عنوان کرده و می­‌افزاید: «به لطف خدا و همت اعضاء طی یک دهه فعالیت، با پشت سر نهادن فراز و نشیب هایی که همواره در این مسیر وجود داشت، توانست به هدف خود نائل گردد.»

در ادامه این یاداشت نوشته شده است: «هرچند یک دهه فعالیت درعرصه هنرعکاسی، زمان مطلوبی است؛ اما برای رسیدن به اهداف تاثیرگذار و ماندگار و نیز ایجاد یک تشکل مانا، زمان بیشتری مورد نیاز است؛ تا بتوان به این اهداف دست پیدا نمود. هیئت موسس با تمام وجود تلاش کرد تا در این مدت ١٠ سال، بر پایه تجربیات شخصی و دانش عکاسی، فارغ از هر حاشیه‌ای، برای جامعه کوچک هنری و فرهنگی شهریار مفید واقع شود و نیز امید آن دارد تا آیندگان در تکمیل این راه که با عشق و شیفتگی آغاز شده، گام های استوارتری بردارند .

کتاب ده سال صد عکس به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط انتشارات گرایش تازه در ١٢۴ صفحه تمام گلاسه رنگی در قطع خشتی به تیراژ ١٠٠٠ نسخه به چاپ رسیده است. در این کتاب تعداد ١٠٠ قطعه عکس از ۴٠ عکاس منتشر شده است .
گردآورنده کتاب: هادی صمدی
مدیر هنری و ناظر چاپ : محمد ابراهیم صافی
گرافیک : مهرداد رباط جزی و مهرنوش گوهری
ترجمه و ویرایش انگلیسی : مریم وزیری
قیمت کتاب : ۵٠ هزار تومان
این کتاب طی مراسمی در نهم شهریور ٩۶ در شهریار با حضور هنرمندان و عکاسان مطرح کشور رونمایی خواهد شد .
علاقه مندان به تهیه کتاب میتوانند با شماره های ٠٢١۶۵٢۵٠٣٩٠و ٠٩١٢۵۶۴٢۶١٠تماس حاصل نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.