جلسات آموزش عکاسی، دوربين.نت

سربخشيان : نداشتن مطالعه از معضلات عكاسي

كارگاه آموزشي حسن سربخشيان، در دومين روز جشنواره با حضور تعداد زيادي از عكاسان و علاقه مندان برگزار شد.
به گزارش ستاد خبري سومين جشنواره دوربين دات نت، عكاس خبرگزاري آسوشيتدپرس در دومين كارگاه آموزشي به برخي معضلات و مشكلات كه بر سر راه عكاسان وعكاسي خبري در كشور وجود دارد اشاره كرد.
حسن سربخشيان يكي از معضلات جامعه عكاسي را كمبود امكانات در مطبوعات جهت چاپ عكس با كيفيت خوب عنوان كرد.
وي در ادامه افزود : ما در جامعه اي زندگي مي كنيم كه تنوع تصويري در آن زياد است و نبايد عكاسي خبري را معطوف به گرفتن عكس از چهره هاي سياسي كرد و بايد از قابليت هاي موجود استفاده كرد.
سربخشيان در ادامه خاطر نشان كرد: عكس‌ها در حوزه مطبوعات بايد با اتكا بر دلايل منطقي باشد تا مخاطب را جذب كند.

بنا بر گفته عكاس خبري آسوشيتد پرس، نداشتن مطالعه از ديگر معضلاتي است كه عكاسي ما را تهديد مي كند.
 وي ادامه داد : ظهور دوربين‌هاي ديجيتال باعث شده است كه عكاسان بدون مطالعه عكس‌هاي زيادي بگيرند در حالي كه تعداد زياد عكس‌ها مهم نيست، هر قدر به كيفيت عكس‌ها توجه كنيم نتيجه مطلوب‌تري خواهيم گرفت.
حسن سربخشيان در ادامه صحبت‌هاي خود عكس خوب را عكسي دانست، كه با كيفيت وگويا باشد طوري كه مخاطب در نگاه اول به عكس موضوع را درك كند.
سربخشيان خطاب به اعضاي دوربين دات نت گفت: با توجه به گستره دامنه وب‌سايت شما اعضا بايد فعاليت خود را افزايش دهند.
دوربين دات نت با توجه به برگزاري سه جشنواره و ديگر فعاليت هاي جنبي، داراي قابليت‌هاي زيادي است كه بايد از اين توانايي‌ها در جهت پيشبرد اهداف و بهبود عكس‌هاي خبري استفاده كند.
سربخشيان در ادامه به عكاسان فعال در حوزه خبري گفت: براي پيشرفت بايد اهداف عالي و بلند مدت را براي خود تعيين كنند و در راستاي رسيدن به آن اهداف تلاش و برنامه‌ريزي كنند.
بنابراين گزارش در پايان اين كارگاه عكس‌هاي راه يافته به مسابقه به جشنواره ، به نمايش گذاشته شد و حسن سربخشيان به نقد و بررسي عكس ها پرداخت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *