کارگاه عکاسی تخصصی فیلیپ کروچه‌ در خانه هنرمندان

 

Untitled-31423083581

کارگاه آموزشی عکاسی تخصصی از غار روز شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳  از ساعت ۱۰ صبح در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران با حضور فیلیپ کروچه برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان ایرانفیلیپ کروچه Philippe Crochet  غارنوردی خود را در سال ۱۹۷۰ شروع نموده و در سال ۱۹۷۴ عکاسی در غار را به صورت حرفه‫ای دنبال‫و یک باشگاه در همین راستا برای علاقمندان تاسیس نموده است. او توانسته است در سال ۱۹۸۳ با مدرک دکتری هیروژئولوژی از دانشگاه مونپولیه  فرانسه فارغ التخصیل شود.

سفرهای زیادی را به خارح از فرانسه داشته است که ابتدا برای عکاسی در سفرهای کوه‫نوردی و دره‫نوردی و سایر ورزش‫های مرتبط بوده اما علاقه اولیه او غارنوردی می‫باشد و به طور منظم از غارها و حفره‫ها در کشور‫های دور مخصوصا در  مناطق ایسلند، هاوایی، مناطق گرمسیری کارستسک کوبا، لائوس و بورنئو  به عکاسی پرداخته است.

او به دلیل علاقه بسیار زیادی که به همسرش آنی دارد در تقریبا تمامی سوژه‫هایش از ایشان استفاده نموده است. این زوج توانسته‫اند با برپایی کارگاه‫ها و سخنرانی‫های متعددی که در بسیاری از کشورها برگزار کرده‫اند،‌ تحربه عکاسی خود را با سایر عکاسان و طبیعت‫گردان تقسیم نموده‫اند. فیلیپ در یک شرکت خصوصی که در زمینه مطالعه بر روی آب‫های زیرزمینی فعالیت دارند مشعول به کار می‫باشد. او هم اکنون ریاست دپارتمان عکاسان اتحادیه جهانی غارشناسی را عهده‫دار است. همچنین در دانشگاه به تدریس زبان انگلیسی می‫پردازد.

وی در مورد تجهیزات و لوازم تخصصی عکاسی در غارها، نحوه کار و تجربیات عکاسی درمهم‫ترین غارهای دنیا، عکاسی در طبیعت و مناطق بکر چند قاره عکاسی ماجراجویانه را با نمایش عکس‫هایش از اقصی نقاط جهان و همچنین درخصوص کارگاه چهار روزه‫ای که با عکاسان تخصصی غار در غار کتله‫خور گزرانده در این جلسه صحبت خواهد نمود. این کارگاه با همکاری انجمن غار و غارشناسی ایرانیان، انجمن عکاسان میراث فرهنگی، انجمن عکاسان ایران و کلوپ عکس ایران برگزار می‫گردد. ورود برای عموم آزاد است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.