نمایشگاه عکس کاترین نظرى با عنوان “مواجهه” در گالری دنا

نمایشگاه انفرادی عکس کاترین نظرى با عنوان “مواجهه” به کیوریتورى صمد قربانزاده از جمعه ٢٨ تیر در گالری دنا گشایش خواهد یافت.

در توضیح نمایشگاه به قلم نمایشگاه گزار آمده است:
«تخیل یکی از ارکان مهم در روند زایش اثر هنری است، بخصوص اگر ارائه تصاویر بصورت فتومونتاژ رخ دهد. تخیل می تواند به مثابه گفت و گویی باشد میان هنرمند و بخش های سرکوب شده ناخودآگاه همچون آمال و آرزوها که از این طریق جنبه عینی به خود گرفته و به تصویر در آیند. همچون اتفاقی که در آثار کاترین نظری رخ داده است. آرزوها و آمال سرکوب شده یک زن که در قالب اشکال و المان های مختلف خود را بروز داده اند.
بال های شکسته و در حال سقوط هواپیماها، اسب زخمی که یارای بلند شدن ندارد، مبلی کهنه و دور افتاده در اطراف شهر و المان های دیگری که تک تک شان می توانند نشان از اتفاقات و گذشته یک فرد باشند.
این مجموعه به دنبال نشان دادن تجربیات رمانتیک گونه هنرمند نیست تا از طریق آن بخواهد بر ذهن مخاطب پایکوبی کرده و خود را داغدار اتفاقات گذشته خود بداند. کاترین نظری در این مجموعه سعی می کند پا را از دنیای شخصی و تجربیات زیسته خود فراتر گذارده و زن را در قالب یک شخصیت قهرمان گونه جلوه دهد. زن در آثار او در یک مواجهه پایاپای با گذشته و آینده خود به تصویر کشیده می شود که نه مسلح به توپ و تانک است و نه دیگر سلاح های مدرن. سلاح او ایستادگی و صبر است. زنان در این تصاویر، در برابر جنگ و خونریزی، زایش و تولدی دوباره را هدیه می دهند.
اما این مواجهه خیالی هیچ پیروزی نخواهد داشت، تنها خیال است که برتری می جوید و ما را هر چه بیشتر در خود فرو می برد».

کاترین نظرى کارشناسی ارشد گرافیک از دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایى تهران، و کارشناسی گرافیگ از دانشگاه شریعتى تهران است. او در جشنواره عکس فتومتریا یونان،خیام ایران، تصویرسال،جشنواره فیلم وعکس سینمای جوان،حضور داشته و موفق به کسب مقام و جایزه شده است. او برپایی نمایشگاه عکس گروهی در گالرى راه ابریشم ، تم،گالری شماره شش، گالری نات را در کارنامه دارد. کاترین نظرى مدرس عکاسى در دانشگاه شریعتى تهران است
گشایش: ٢٨تیر١٣٩٨از ساعت ۱۶ تا ۲۱
بازدید: تا ۴مرداد ۱٣٩٨هر روز، به جز پنجشنبه‎ها، از ساعت ۱۶ تا ۲۰
گالری دنا: میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک۴، زنگ ۲ – ۸۸۹۳۱۷۴۴
طراح پوستر: استودیو پارسی/ فرشید پارسی کیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.