نمایشگاه عکس و چیدمان «ویرانی» در گالری آرته

نمایشگاه عکس و چیدمان سارا ساسانی با عنوان «ویرانی» از روز جمعه ١۶ تیر ١٣٩۶ در گالری آرته افتتاح میشود. در این نمایشگاه ١٠ فریم عکس رنگی در ابعاد ٧٠ – ١٠۵ سانتی متر و ٣٢ فریم عکس رنگی در ابعاد ١۵-١۵ سانتی متر به نمایش در میآید. این نمایشگاه عکس با دو فضای چیدمانی و همچنین صداهایی مبتنی بر داستانی خطی با مفهوم مادر همراه است. مفهومی مبنی بر لحظهای که زنی در آستانۀ مادر شدن با رخداد ناگواری مواجه میشود.
«در سال های اخیر اخبار ناگوار بسیاری از گوشه و کنار کشورم شنیده ام، اما ناگوارترین آن ها اخبار مرگ جنین در رحم مادر است.
مادران بسیاری در اطراف من بارها بارور شدند اما پس از مدتی متوجه شدند کودکشان در رحم مرده است، آنها تنها یک بار مردند اما مادران باردار چندین بار پی در پی مردند، زنده شدند و باز هم مردند…»
دکتر اعظم راودراد، جامعه شناس در یادداشتی بر این نمایشگاه به عوامل مؤثر بر افزایشآمار سقط جنین در ایران در ده سال اخیر اشاره میکند؛ « در زمانهای که زوجهای جوان کمتر و دیرتر به فرزندآوری فکر میکنند و زنگهای خطر برای کاهش جمعیت جوان و پیر شدن جمعیت به صدا درآمده است، حمایت از مادران جوان برای بارداریِ سلامت و آوردن فرزندی سالم یکی از مسئولیتهای مهم نظام اجتماعی است. اگر پارازیتها، آلودگی هوا و مواد غذایی آلوده به عنوان عوامل بیرونی سقط جنینِ ناخواسته شناخته شده است، کمترین وظیفۀ جامعه مبارزه برای کاهش اثرات این عوامل است.
سارا ساسانی با درک این ضرورت و با به تصویر کشیدن شرایط بحرانی مادران جوان و ترس ها و نگرانیهای آنها، به زیبایی در این مورد هشدار میدهد.»

سارا ساسانی متولد سال ١٣۶۴ در تهران میباشد، وی فارغالتحصیل پژوهش هنر و جامعه شناسی است. او بیش از ١۴ سال در زمینه عکاسی خبری و مستند اجتماعی با روزنامهها، خبرگزاریها و نشریات داخلی و خارجی همکاری داشته است. او علاوه بر برگزاری سه نمایشگاه انفرادی در بیش از سی نمایشگاه و فستیوال گروهی در داخل ایران و کشور هایی چون اتریش، فرانسه، امریکا، ایتالیا، بلژیک و گرجستان شرکت کرده است و موفق به کسب سه رتبۀ نخست در جشنواره های معتبر داخلی شده است.

 

گشایش: ١۶تیر- ساعت ١۶ تا ٢٠
نمایشگاه تا ٢٣ تیر ٩۶ از ساعت ١۶ تا ٢٠ برای بزدید علاقه مندان دایر است.
گالری شنبه ها تعطیل است.
نشانی: ونک، خیابان ملاصدرا، شیراز جنوبی، پایین‌تر از همت، بلوار علی خانی، ٢٠ متری گلستان، ١٢ متری دوم، پلاک ٣

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.