نمایشگاه بیداری یک خواب عمیق در رشت

final_poster

آثار منتخب پروژه های تصویری دوره ۱۵۰ ساعته عکاسی دیجیتال مجتمع فنی تهران (نمایندگی رشت) در قالب نمایشگاهی با عنوان بیداری یک خواب عمیق در نگارخانه مارلیک شهرستان رشت به روی دیوار می رود.
کیارنگ علایی مدرس این دوره در این باره گفت:« این نمایشگاه حاصل یک همت جمعی است و تلاش بی وقفه، مستمر و هدفمند ۱۸ جوان علاقه مند و مشتاق را در پشت صحنه خود دارد، عکاسان جوانی که با ممارست و سخت کوشی، در بازه زمانی نزدیک به ۸ ماه به ایده پردازی و تولید عکس پرداخته اند. می دانم که کار آن ها بسیار سخت است، چرا که این سال ها دوره تولید انبوه عکس است. هر کجا که نظر می افکنی انبوهی عکس ریخته شده است. فضاهای مجازی لبریزند از عکس هایی که از فرط تولید زیاد، نوعی بی حوصله گی را نسبت به عکس دیدن در مخاطب ایجاد می کنند. طبیعی است در چنین تورم وحشتناکی، تلقی های مخاطب از رسانه عکس دچار دگرگونی و چالش می شود و شاید دیگر عکس، ارزش های یک دهه قبل خود را به عنوان محصولی بکر نداشته باشد. هر آن چه زیاد دیده شود و دم دست قرار گیرد آرام آرام نفاست خود را رنگباخته می بیند. در چنین فضایی براستی کدام عکس ها تازه ترند؟ کدام ایده ها به دل می نشینند؟ اما براستی لطف دوره های آموزشی کوتاه مدتی که در شهرستان های کوچک برگزار می شود ده ها برابر دوره های بلند مدت پایتخت و شهرهای بزرگ است. نفس شهرهای کوچک، زنده است و روحش را در میان آهن و سیمان از دست نداده است. من عمیقا بر این باورم که از دل شهرهای کوچک عکاسان بزرگی بیرون می آیند. فقط باید با حوصله، آن ها را شنید.»
عکاسان این نمایشگاه عبارتند از: فریدخت آقازاده، عطیه احمدیان، ترانه اردلان، فائزه بدره، مهدی بهروزی، پویان پرتوی، سعید خورسندی، مریم رجبی، شادی صفایی، مهدی عبادی، هستی علومی، پوریا کاظم زاده، مانی گلنازی، پویا مامقانی، کیمیا مامقانی، صادق میرزانژاد، سپیده نیک صفت، آریا وزیری.
انتخاب و داوری این نمایشگاه بر عهده کریم ملک مدنی، شهریار توکلی، مهدی وثوق نیا و مدرس دوره بوده است که در جلسه ای با حضور خود هنرجویان، این انتخاب صورت گرفته است و در نهایت ۷۰ تک عکس و ۳ مجموعه عکس موفق به راهیابی به نمایشگاه شده اند.
این آثار در قالب کتابی با عنوان بیداری یک خواب عمیق منتشر و در افتتاحیه به علاقه مندان عرضه خواهد شد و پس از آن نیز در کتاب فروشی های سراسر کشور توزیع خواهد شد.
طراح گرافیک نمایشگاه مروارید دروی است و عکس ها در اندازه های ۷۰*۱۰۰ سانتی متر، ۶۰*۶۰ سانتی متر و ۶۰*۴۰ سانتی مترعرضه خواهند شد.
لازم به ذکر است در مراسم افتتاحیه، نشست صمیمانه ای نیز با «مهدی وثوق نیا» برگزار خواهد شد که شرکت تمامی علاقه مندان در این نشست آزاد است.
این نمایشگاه عصر روز جمعه ۳۰ خرداد ۹۳ ، ساعت ۱۸ تا ۲۰ در نگارخانه مارلیک رشت گشایش می یابد و پس از آن تا روز پنج شنبه ۵  تیر ۹۳، همه روزه در ساعات ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان است.
نگارخانه مارلیک: رشت ، میدان شهرداری، ابتدای سعدی، مجتمع خاتم الانبیاء

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.