نشست‌های تخصصی عکاسی «ایران در قاب سوریوگین»

در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس تاریخی «مردم معمولی» که گزیده ای از عکس‌های آنتوان سوریوگین است، موزه عکسخانه شهر  سه نشست تخصصی با عنوان « ایران در قاب سوریوگین» برگزار می‌کند.

در این نشست‌ها عکس‌های اجتماعی سوریوگین در دوران قاجار  از منظرهای متفاوتی بررسی می شوند.

آنتوان سوریوگین (زاده ۱۲۰۹، درگذشت ۱۳۱۲ خورشیدی) یک عکاس روسی-گرجی-ارمنی حاضر در ایرانِ عصر قاجار و پهلوی بود. آنتوان سوریوگین با ۵ دهه فعالیت حرفه‌ایِ عکاسی، یکی از مهمترین شاهدان زندگی ایرانیان از دوران ناصرالدین شاه تا سلطنت رضاشاه است. او برای کامل کردن مجموعه عکس‌های خود تمامی ایران را زیر پا گذاشت و از سوژه‌های گوناگون بهترین تصاویر را تهیه کرد. مردم، مناظر، بناهای تاریخی، آداب و رسوم، مشاغل و حرفه‌ها، اشیاء و سرانجام تمام زوایای زندگی ایرانیان سوژه عکاسی او بودند.

این نشست‌ها در تاریخ دوشنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۶با عنوان «زندگی مردم عادی در دوران قاجار» با حضور «محمدرضا طهماسب‌پور»، سـه‌شنبه ۱۹ دی مـاه ۱۳۹۶ با عنوان «نظـر به چشم کرامـت؛ قابی تازه بـرای سوریوگین» با حضور «بـاوند بهپور» و چهارشنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۶ با عنوان «نگاهی به ساختار نشانه‌ای در عکس‌های اجتماعی سوریوگین» با حضور «کاوه فرزانه» برگزار خواهند شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌ها می‌توانند در این سه روز ساعت ۱۷ تا ۱۹ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزه www.iranphotomuseum.com مراجعه کنند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.