فراخوان نمایشگاه عکاسی «شهرمن، فرهنگ و تاریخ»

کشور ما، از اقوام، نژادها و تنوع فـرهنگی بـرخودار است. در هر مـنطقه‌ای، هـویت‌های بومی و خرده فرهـنگ‌های اقـوام و نـواحـی را می‌توان مشاهده کرد. شهرها یکی از مظاهر دنیای تازه‌اند. آن‌ها با حضورشان بخشی از هویت‌های بومی و ارزش‌های فرهنگی را تغییر داده‌اند. برخی جاها این پدیده‌ی جدید ارزش‌های تـازه‌ای با خـود به همراه آورده و برخی جـاها بـاعث تخریب هویت‌های بـومی و ارزش‌های فرهنگی شده است. شهرها با تاثیر از مردمان و تفاوت فرهنگی‌شان معنا می‌شوند. فرهنگ‌ها و ارزش‌هایی که با وجود حضور پدیده‌ی مدرن شهر و شهرنشینی در لایه‌های متفاوت زندگی اجتماعی و شهری جریان دارند و نفس می‌کشند.
مساجد، حسینیه‌ها، بازارها، سراها، گذرها،کاروان‌سراها، قلعه‌ها، کاخ‌ها، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها، مراکز فرهنگی، مغازه‌های قدیمی، بافت قدیمی، کوچه‌ها و …. هنوز و هم‌چنان در دل شهرها حضور دارند و تنفس می‌کنند. بخشی از این آثار در حال نابودی‌اند و بخشی هویت تازه‌ای به فضای شهری تازه داده‌اند. چه آن‌ها که نیستد و چه آن‌ها که هستند فضایی تکین و یگانه به شهر داده‌اند. این فضا هم‌چنان بر تفاوت‌های فرهنگی و تنوع قومی و نژادی آن شهر تاکید می‌کند. برای نمایش این تنوع و تفاوت، برای تصویر کردن این فضای منحصر به فرد شهری، برای بازنمایی بافت تاریخی و فرهنگی شهرها موزه عکسخانه شهر تصمیم گرفته است نمایشگاهی از بافت تاریخی، فرهنگی فضای شهری؛ چه در شهرهای بزرگ و چه در شهرهای کوچک با حضور عکاسان علاقه‌مند و دغدغه‌مند ترتیب دهد.
این نمایشگاه با عنوان شهر من، فرهنگ و تاریخ در تاریخ ۲۷ دی ماه ۹۶ در محل موزه عکسخانه شهر دایر خواهد شد. اولین مرحله این نمایشگاه به طور اختصاصی به سه استان حاشیه خزر و بافت تاریخی، فرهنگی آن‌ها خواهد پرداخت. (استان‌های گلستان، گیلان و مازندران) از علاقه‌مندان به شرکت در این نمایشگاه در خواست می‌شود طبق قوانینی که در ذیل آمده است آثار خود را ارسال کنند.

قوانین شرکت در نمایشگاه
۱- شرکت در این نمایشگاه برای عموم آزاد است.
۲- عکس‌های ارسالی در سایز ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر با وضوح تصویر ۱۵۰ dpi به آدرس ایمیل axkhaneh@gmail.com ارسال شود.
۳- هرعکاس می تواند حداکثر ۵ اثر ارسال کند.
۴- از نوشتن روی عکس یا واترمارک کردن آثار خودداری کنید.
۵- آثاربرگزیده توسط موزه عکسخانه شهر انتخاب می‌شوند.
۶- مهلت دریافت آثار ۷ دی ماه ۹۶ است.
۷- به عکاسان راه یافته به نمایشگاه گواهی شرکت اهدا می شود.
۸- این آثار با کسب اجازه از صاحب اثر در نمایشگاه‌های بعدی نیز به نمایش در می‌آیند.
۹- ارسال کننده اثر، صاحبِ اثر شناخته می شود. و مسئولیت آن به عهده برگزار کننده نیست.
نشانی: میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهار شیراز، موزه عکسخانه شهر
تلفن: ۸۸۸۴۸۹۹۳
نشانی اینترنتی: www.iranphotomuseum.com

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.