فراخوان دوازدهمین جشن تصویرسال

فراخوان دوازدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر منتشر شد. جزییات کامل همه‌ی بخش‌های این جشن در ادامه آمده است.
banner-tasvir
دوازدهمین دوره‌ی «جشن تصویرسال» و «جشنواره فیلم تصویر» از اول تا بیستم اسفندماه  ۱۳۹۳ همچون دوره‌های گذشته، با در اختیار داشتن کلیه‌ی نگارخانه‌ها و تالارهای خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
امسال در کنار نمایشگاه سالانه بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال در رشته‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور، دو بخش ویژه عکس با عنوان‌های «ایران ما»  و عکس‌های موبایلی در نظر گرفته شده است. به روال گذشته در بخش جوانان زیر ۲۵ سال با رای هیات داوران تندیس ویژه، دیپلم افتخار و جوایز نقدی جایزه محسن رسول‌اف به برندگان بخش‌های دوازدهمین جشن تصویر سال اهدا می‌شود.
علاوه بر این امسال بخش ویژه عکس -«ایران ما»  و عکس‌های موبایلی –  از طریق مراجعه به آرای بازدیدکنندگان داوری خواهند شد و در هر بخش ده جایزه ویژه در نظر گرفته شده است.
بخش عکس
بخش عکس در رشته‌های خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، شامل آثاری که در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ و  سال ۱۳۹۳ گرفته شده باشند، برگزار خواهد شد.
آثار ارسالی در بخش عکاسی، برای هر رشته‌: خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، حداکثر پنج تک عکس و یک مجموعه‌ (دو تا پنج عکس) درنظرگرفته شده است که ارایه آثار می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت تصویر  به‌صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه۳۰ در۴۵ سانتی‌متر با۳۰۰ دی پی آی  صورت گیرد.
 • مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش عکس (آزاد و جوان) ۲۰ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.
بخش ویژه عکس: ۱- ایران ما  ۲- عکس‌های موبایلی
 
۱-  مسابقه‌ی عکس «ایران ما» 
 • طبیعت، ویژگی‌های اقلیمی و جاذبه‌های گردشگری ایران
 • مردم‌نگاری اقوام و خانواده‌ی ایرانی
 • میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و مذهبی ایران
 • آیین‌های، مراسم و رویدادهای ملی و مذهبی ایران
 • رخدادها و چهره‌های شاخص فرهنگی، هنری ایران
 • رخدادهای مهم سیاسی، ورزشی، علمی و صنعتی ایران
 • عکس‌های قدیمی از آلبوم‌های خانوادگی، فضاهای آموزشی و…
تعداد عکس‌های ارسال شده در بخش ویژه «ایران ما» حداکثر ۱۵ تک عکس در نظرگرفته شده است.
ارایه آثار این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت  به‌صورت آپلود در سایت تصویر حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه۳۰ در۴۵ سانتی‌متر با۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.
ارسال عکس با کیفیت اصلی روی سی دی الزامی است.
شرکت در این بخش ویژه برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.
در این بخش از طریق رای‌گیری مردمی – بازدیدکنندگان نمایشگاه – به ده اثر برگزیده دیپلم افتخار و جوایز ارزنده اهدا می‌شود.
 • مبلغ ورودیه‌ی بخش ویژه عکس «ایران ما» ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.
۲- مسابقه‌ی عکس‌های موبایلی
در این بخش عکس‌های گرفته شده با موبایل با موضوع آزاد در نظر گرفته شده و شرط سنی ندارد.
در این بخش از طریق رای‌گیری مردمی – بازدیدکنندگان نمایشگاه – به ده اثر برگزیده دیپلم افتخار و جوایز ارزنده اهدا می‌شود.
 • مبلغ ورودیه‌ی بخش ویژه عکس‌های موبایلی ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.
 
بخش گرافیک و کاریکاتور
دو بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به‌نمایشگاه راه خواهند یافت.
ارایه‌ آثار در این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی درسایت  به‌صورت آپلود درسایت تصویر حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در۴۵ سانتی‌م‌تر با۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.
تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.
 • مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش گرافیک و کاریکاتور (آزاد و جوان) ۱۵ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کنند.
جشنواره فیلم تصویر
به‌روال گذشته، جشنواره فیلم تصویر، همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان برگزار می‌شود. کلیه‌ی فیلم‌های غیرتجاری شامل فیلم‌های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در این جشنواره عرضه خواهند شد.
فیلم‌های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویرسال، همه روزه در خانه‌ی هنرمندان ایران، به‌نمایش در می‌آیند. آثار ارسالی در این بخش می‌بایست به‌صورت  DVD وMini DV  و فقط با سیستم Pal  همراه با کد ره‌گیری دریافت شده از طریق ثبت نام در سایت تصویر به دبیرخانه ارایه شوند. (فرمت فیلم‌های ارایه شده بایستی قابل پخش در سیستم‌های کامپیوتر و دستگاه‌های نمایش استاندارد باشد.)
بخش ویژه فیلم‌های موبایلی
در این بخش فیلم‌های گرفته شده با موبایل با موضوع آزاد در نظر گرفته شده و شرط سنی ندارد.
فیلم‌های منتخب این بخش در سئانس جداگانه‌ای نمایش داده خواهند شد و از طریق مراجعه به آرای تماشاگران سئانس ویژه فیلم‌های موبایلی به سه فیلم برگزیده دیپلم افتخار و جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.
 •  مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش فیلم (آزاد و جوان و موبایلی)  ۲۵ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان اطلاعات و عکس مربوط به فیلم را آپلود کرد.
بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر:
فیلم‌های منتخب جشنواره سینما حقیقت و بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر در این دوره از جشنواره فیلم تصویر نیز همچون دوره‌ی گذشته، نمایش داده می‌شوند.
جایزه ویژه جوانان زیر ۲۵ سال
در دوازدهمین دوره‌ی جشن تصویرسال در ادامه رویکرد ویژه به‌جوانان، جایزه جوانان زیر ۲۵ سال به‌یاد و نام محسن رسول‌اف – هنرمند جوانی که شهریورماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت – در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم، ازطریق آرای هیات داوری خاص هر رشته اهدا خواهد شد.
جوایز نقدی و تندیس ویژه در این بخش که به‌منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، در رشته‌های مختلف هنرهای تصویری در نظر گرفته شده‌است، همچون دوره‌های گذشته ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول‌اف» اهدا می‌شود.
مهلت ارسال آثار 
 
مهلت ارسال آثار یک ماه (از ۱۶ آذر تا ۱۶ دیماه ۱۳۹۳) درنظر گرفته شده است.
هنرمندان علاقمند به شرکت در دوازدهمین جشن تصویر سال می‌بایست از طریق ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرس و همچنین ارسال سی‌دی ودی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک ۱۹، طبقه سوم، زنگ چهارم، اقدام کنند.
شماره تماس دبیرخانه تصویر سال:
۸۸۳۰۷۰۶۰ – ۰۲۱
۸۸۳۰۲۹۰۵ – ۰۲۱
توجه: عنوان و شماره‌ی کلیه‌ی آثار ارایه شده درسی‌دی ارسالی می‌بایست مطابق باعنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد.
یک بار پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور) شامل کلیه رشته‌های آن بخش خواهد بود: برای مثال: در بخش عکاسی با یک بار پرداخت می‌توانید آثار خود را در تمامی رشته‌های پنج گانه  آپلود کنید.به جز بخش‌های ویژه «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» که می‌بایست به‌طور جداگانه هزینه ورودیه پرداخت شود.
مهلت ارسال آثار تمدید شد!
مهلت ارسال آثار فقط یک ماه (از ۱۶ آذر تا ۱۶ دیماه ۱۳۹۳) درنظر گرفته شده بود که برای اولین‌بار! تمدید چهار روزه دریافت آثار را پیشاپیش اعلام می‌کنیم که مهلت نهایی بیستم دی‌ماه خواهد بود و لاغیر! ولی باز پیشاپیش معروض می‌داریم که به نفع همه حتا اهالی محترم فرضیه قطعی شده‌ی «دقیقه‌ی ۹۰» خواهد بود که در همان مهلت یک ماهه یعنی تا شانزدهم دی‌ماه آثار خود را آپلود کنند که دچار ترافیک شدیدا شدید چهار روزه‌ی آخر آپلود تصاویر در سایت نشوند که به تجربه دریافته‌ایم که دیرکردگان عزیز عطای لذت دقیقه‌ی نودی بودن را به لقایش بخشیده‌اند!…. چه به رویشان بیاورند و چه نه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.