سفرهای عکاسی

سفر عکاسان‌تبریزی به مناطق زلزله شده اهر

ijw7b8kl
سفر گروهی اعضاي انجمن عكاسی سازمان بسیج هنرمندان استان آذربایجان شرقی با همكاری گروه عكاسان یاد به مقصد مناطق زلزله شده آذربايجانشرقي شهرستان اهر، روز جمعه هشتم دی ماه 1391، برگزار گرديد.
در اين سفر كه با شركت پانزده نفر از عكاسان و علاقمندان به هنر عكاسي به مقصد مناطق زلزله شده آذربايجانشرقي حوزه شهرستان اهر انجام شد، عكاسان شركت كننده در این سفر، ضمن دریافت هدایای فرهنگی، از روستاهاي در حال باز سازی، بازدید و به عكاسي مشغول گردیدند.
اين سفر كه با هدف عكاسی و انعکاس از روند پیشرفت سازندگی بعد از حادثه زلزله دلخراش اخیر، انجام گرديد، عکاسان شرکت کننده ضمن استقبال گرم هموطنان زلزله زده در یک هوای سرد زمستانی از روستاهاي یایجلو، گموش آباد، کُلوجه و زنجیر بلاق بازدید و به عکاسی پرداختند.
 طبق روال برنامه هاي انجمن عكاسي سازمان بسيج هنرمندان آذربايجانشرقي مبني بر بهره مندي از حضور اساتيد عكاسي در سفرهاي اين انجمن، شركت كنندگان در اين سفر بصورت گروه بندي شده از تجارب اساتید عکاسی در فواصل برنامه های سفر بهره مند گردیدند.
اسامي عكاسان شركت كنندگان به شرح زير مي باشد:
امیر اشک خونی، ضحي اصغر زاده، بهمن الستی، يوسف اكبري پابندي، جواد بهمنش راد، حسین جاودانی، سجاد خلیلی فائزی، حامد فائزي، هادي فائزي، ملك ناصر قربان زاده، عبداله قريشي زاده، رقیه کوجواری، محمد رضا محمدخانلو، میرصمد محمودی انوریان و بهروز نوري.
لازم به ذكر است در زلزله اخير منطقه آذربايجانشرقي(شهرستانهاي اهر، ورزقان و هريس) بيشتر روستاهاي اين مناطق بيش از 80% آسيب ديده و تخريب شده و در حدود 320 نفر از هموطنان عزيز آذري زبان در اين حادثه دلخراش به رحمت ایزدی پیوستند.
 از مهمترین اهداف برگزاری مجموعه سفرهای انجمن عکاسی بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی، جذب و تربيت هنرمندان جوان عكاس و علاقمندان هنر عكاسي، شناسایی و پرورش استعدادها در محیطی سالم و صمیمی مي باشد تا ضمن عكاسي، با شركت در جلسات و كارگاه هاي آموزشي توسط اساتيد مجرب اين هنر، تجارب خود را افزايش دهند.
 اين سفر بصورت يك روزه برگزار شد و عكاسان شامگاه روز جمعه به تبريز بازگشتند.
گفتنی است گروه سفرهای عکاسی این انجمن بعد از حادثه دلخراش زلزله، ضمن ارسال چندین عکاس در قالب ماموریت گزارشی به مناطق شهرستانهای اهر، ورزقان و هریس پیرامون این موضوع، برنامه سفر عکاسی خود را در شهریور ماه سال جاری به همین موضوع اختصاص داد و طی سفری یک روزه از عکاسان شرکت کننده از روستاهای ولیلو، باجه باج، سرند، چخماق بلاق و مهترلو بازدید نموده و به عکاسی پرداختند. جلسه نقد و بررسی این سفر در مورخه10/10/91 برگزار و از منتخبان این سفر تقدیر بعمل آمد.

لازم به ذكر است جلسه نقد و بررسي و اهداي جوائز منتخبان سفر عكاسي مناطق زلزله شده آذربايجانشرقي شهرستان اهر، روز یکشنبه 17/10/91 از ساعت 16 تا 18 در محل اتاق آموزش کانون بسیج هنرمندان تبریز، واقع در اول سربالایی ولیعصر، مجتمع سينمايي 22 بهمن تبريز با حضور كليه اعضاي گروه سفر هاي عكاسي انجمن عكاسي بسيج هنرمندان آذربايجانشرقي برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه در ”سفر عکاسان‌تبریزی به مناطق زلزله شده اهر

  1. سلام…
    بيشتر بستگان نزديك و دورم در شهرستان اهر زندگي مي‌كنند…. اسامي يكي از عكاسان عبداله قريشي‌زاده است كه من پسرعمويي به اين نام دارم….
    روزي كه زلزله آمد بسيار متأثر شدم ….
    نميدانم شدت تأثرم را با چه كلمه‌اي بيان كنم…. اين زلزله هرجاي ايران كه بود برايم فرقي نميكرد ناراحتي‌ام زياد بود….
    از خدا ميخواهم كه شاهد چنين رويدادهاي دردناكي نباشيم…. آمين

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *