جلسات آموزش عکاسی

کارگاه حسین‌فاطمی در شیراز

حسین فاطمی عکاس آژانس عکس پانوس پیکچرز انگلستان، بیستمین کارگاه آموزشی خود را در شیراز برگزار می‌کند. این کارگاه با عنوان عکاسی مستند اجتماعی، فتوژورنالیسم و مجموعه عکس، یکشنبه چهاردهم و دوشنبه پانزدهم در شیراز برگزار می‌گردد. کارگاه‌های پیشین ایشان با موضوعات مرتبط در ۱۲ استان کشور برگزار شده است.
در این کارگاه  تجربیات ۸ ساله فعالیت حرفه‌ای حسین فاطمی در ارتباط با عکاسی مستند اجتماعی و فتوژورنالیسم و نیز اندوخته‌های عکاسانه ایشان در لبنان، پاکستان، افغانستان، کردستان عراق، گرجستان، روسیه، هند، سومالی و کنیا برای آشنایی مخاطب با فتوژورنالیسم روز دنیا ارائه خواهد شد.
پتانسیل موجود در فضای ایران و نیز توان عکاسان جوان ایرانی در ارائه آثار قدرتمند و ارزشمند از سوی هنرمندان شهرستان‌های دور و نزدیک کشور در فضاهای غیر حرفه‌ای، زمینه مساعدی برای ورود این عکاسان جوان به عرصه فتوژورنالیسم جهانی است. آنچه تاکنون مانع رخ‌دادن این اتفاق بوده است ، ناآشنایی این عکاسان با تعاریف روز دنیا در حیطه مجموعه عکس و شناخت راهکارهای صحیح تولید و ارائه مجموعه در فضای حرفه‌ای عکاسی ایران و جهان است.
معرفی تعاریف روز عکاسی جهان از موضوع مجموعه عکس و روش صحیح تولید و ارائه آن به منظور حضور موثر در عرصه‌های خبری و ژورنالیستی مطرح دنیا مباحث اصلی این کارگاه را تشکیل می‌دهد. در اولین روز کارگاه مباحث مجموعه عکس، فتوژورنالیسم و تعاریف مرتبط آن ارائه می‌شود. صبح دوشنبه به برگزاری اردویی برای عکاسی عملی اختصاص دارد و عکس‌های گرفته شده توسط شرکت کنندگان در اردوی عملی در جلسه‌ای در عصر همان روز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
این کارگاه از سوی گروه هنری نگاه آزاد با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان فارس در روز‌های یکشنبه و دوشنبه چهاردهم و پانزدهم آبان ماه در شهر شیراز برگزار خواهد شد .

متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام به سایت www.NegaheAzad.ir مراجعه نمایند .

 

یک دیدگاه در ”کارگاه حسین‌فاطمی در شیراز

  1. پینگ‌بک: » کارگاه حسین‌فاطمی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *