نمايشگاه

مترو میزبان سفره های هفت سین شد

نمايشگاه عکس تخصصي سفره‌هاي هفت سين به مناسبت فرا رسيدن ايام نوروز توسط سايت لقمه و با حمایت شوراي فرهنگي شرکت بهره برداري مترو در چندین ايستگاه‌ پررفت و آمد مترو تهران و حومه برپا شد.

به گزارش روابط عمومي سايت لقمه، دبيرخانه مسابقات عکس سفره هاي ايراني اسلامي، منتخبي از آثار برگزيده مسابقات عکاسي از سفره‌هاي هفت سين در سال‌هاي 1389 و 1390 در 9 ايستگاه مترو به نمايش در آمد.

اين نمايشگاه شامل 41 اثر از 30 هنرمند از سراسر کشور است که اين هنرمندان خود ساکن شهرهايي چون اراک، اهواز، بيجار، تبريز، تربت حيدريه، تهران، رشت، زنجان، قوچان، کرج و مشهد هستند. آثار اين نمايشگاه، از مناطق مختلف ايران از قبيل ايوان طلايي ايران قشم، خراسان رضوي، تبريز، کردستان، مناطق جنگي راهيان نور، اصفهان، يزد و تهران خلق شده‌اند و گستردگي فرهنگ زيباي نوروز را در سراسر ميهن اسلامي مان به نمايش درآورده‌اند.

محمدصالح حجت الاسلامي، دبير مسابقات عکس سفره هاي ايراني اسلامي و اين نمايشگاه در اين خصوص گفت: اين مسابقات از مردم، براي مردم و با موضوع مردم و آداب و رسوم آنها است. این موضوع بسیار خوشحال کننده است که این امکان توسط شرکت بهره برداری مترو پدید آمده تا در فضایی که عموم مردم حضور دارند، این آثار به نمایش درآید.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه افراد مختلف با قومیت ها و فرهنگ های متفاوتی از  سراسر کشور، ساکن پایتخت هستند و آثار ارائه شده در این نمایشگاه هم متعلق به سراسر کشور است، این نمایشگاه می تواند برای هر فردی خاطره انگیز بوده و باز این نکته موید مناسب بودن زمان و مکان برپایی این نمایشگاه است.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به ایستگاه‌های متروی تجریش، شهدا، کرج، امام خمینی (ره)، امام حسین (ع)، حرم مطهر، ولیعصر (عج)، میدان آزادی و دروازه دولت به تماشای این مجموعه منحصربه‌فرد بپردازند.

اسامي هنرمنداني که در اين نمايشگاه داراي اثر هستند به شرح زير است:

داوود کهن ترابي از کرج و جمشيد فرجوند فردا از بيجار هر کدام با 3 قطعه عکس، ميثم اماني از تربت حيدريه، ابراهيم باقرلو از تهران، امان عسکري  زاد ماسوله از رشت، امير عنايتي از تربت حيدريه و حسن غفاري از تهران هر کدام با 2 قطعه عکس، مرجان ابوالقاسمی از تهران، مريم بهمني از تبریز، محمدصالح حجت الاسلامی از تهران، حسين جلالي از تهران، نرگس رادمان از تهران، جلال سپهر از تهران، سيدمديار شجاعي فر از اهواز، قاسم شیشه گری از تهران، افسانه صفدري از قوچان، سارا طاهر مقدس از تهران، صادق عسگری از مشهد، محمدامين علم صاحب پور از تهران، سميرا غفاريان قاليباف از مشهد، جابر غلامي از اراک، امیر قادری از اراک، امید گرشاسبی از بیجار، آزاده گلابگیران از تهران، امير نظري از اهواز، ناصر محمدي از زنجان، منصوره معتمدی از تهران، احسان مولایی زاده از تهران، محمدامین نادی از یزد، طاهره هنرمند از شیراز، قدیر وقاری شورچه از مشهد.

مسابقات جریان ساز عکاسی از سفره های هفت سین از سال 1387 توسط سایت لقمه، دبیرخانه دائمی مسابقات عکاسی از سفره های ایرانی اسلامی، برگزار می شود. این مسابقات در سومین دوره خود با حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر انجام شد و به زودی فراخوان چهارمین دوره آن منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *