جلسات و نشست های عکاسی، دوربين.نت

عکاسی سفر با تفریح فرق دارد

حسين كريم‌زاده ـ عکاس طبیعت ـ با تاكيد بر اين كه عكاسي در سفر با تفريح فرق دارد اضافه كرد: اگر با هدف عكاسي از طبيعت به سفر مي‌رويد بايد موضوع تفريح را كناربگذاريد چرا كه كسب تجربه‌هاي جديد با نگاه جدي به عكاسي بيشتر حاصل مي‌شود.
وي تاكيد كرد كه در سفر بايد با امكانات و فرهنگ منطقه‌اي كه وارد آن مي‌شويم به خوبي آشنا باشيد تا بتوانيد فضاي عكاسي مناسبي را براي خود فراهم كنيد.
وي در توضيح اهميت اخلاق در سفر گفت: در سفر چه به صورت جمعي و چه به صورت گروهي چند نفره با خلق و خوهاي متفاوتي بين افراد روبرو تنهایی و یگانگی شوید و به همين دليل برقرار كردن ارتباط مناسب با ديگران مي‌تواند در گرفتن عكسهاي خوب و ايجاد سفري مناسب كمك زيادي كند.
وي با بيان اينكه متاسفانه در حال حاضر اخلاق كاري،‌ بين عكاسان چندان رعايت نمي‌شود اظهار كرد: حتي اگر احساس كنيد در طول سفر عكاسي زاويه وعكس شما را كپي برداري كرده نبايد حساسيت زيادي داشته باشيد چرا كه علاوه بر شناختي كه حاصل مي‌شود شما مي‌توانيد عكسهاي بهتري را با قابليتهاي خود داشته باشيد و اين خيال راحت به آرامش شما در سفر و داشتن موقعيتهاي بهتر كمك زيادي مي‌كند. كريم‌زاده تاكيد كرد:‌به نظر مي‌رسد عكسهاي بخش سفر اين دوره از جشنواره‌ي دوربين دات نت چندان پخته نبود و بايد محدوده‌ي سفر و موضوعي كه در عكس مي‌خواهيد به خوبي مشخص باشد.
در غير اين صورت فقط به ثبت موقعيتي مي‌پردازيد كه هيچ ويژگي خاصي ندارد.وي تاكيد كرد كه عكاس در جريان سفر بايد براي نكات مختلف ريزبين باشد و به گوشه و كنار و ديدن فضاهايي كه ممكن است افراد عادي كاري با آنها نداشته باشند سرك بكشد.
اين عكاس با تجربه لباس خوب و كفش مناسب را از الزامات يك عكاس در طبيعت خواند و گفت: بدون اين ابزار و وسايل و شرايط نامناسب‌ حس و حال شما در عكاسي گرفته و خيلي زود خسته مي‌شويم. در عين حال از بردن ابزار و وسايلي كه فكر مي‌كنيد ممكن است به درد شما بخورد خودداري نكنيد اما مي‌توانيد در عوض از خوردن غذاي بيشتر و حمل مواد خوراكي جلوگيري كنيد.
وي تاكيد كرد كه شناخت طبيعت، اقليم و پوشش گياهي كه قرار است به آن وارد شويد در عكاسي بهتر موقعيتهاي بيشتر و در نهايت احتمال آسيب و خطا كمتر كمك زيادي مي‌كند و علاوه بر موقعيت خوب و آرام براي خود مي‌توانيد به گروه و طبيعت نيز كمك كنيد.
كريم‌زاده تاكيد كرد كه زياد عكس گرفتن به معني عكاسي خوب نيست بلكه بايد عكس زياد ببينيد و با شرايط اديت عكس و نرم افزارهاي آن به خوبي آشنا باشيد.

| گزارش تصویری این نشست | 1 | 2 | 3 |

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *