نشست خبری

الیمپوس برمی‌خیزد

شرکت دایا سیستم، نماینده شرکت الیمپوس در ایران طی کنفرانسی خبری که روز پنج شنبه در مرکز همایش‌های رایزن برگزار شد، اعلام کرد که از ماه آینده سری جدید دوربین‌های الیمپوس با گارانتی دایا سیستم وارد بازار خواهند شد.
در این جلسه اميرحسين شمس زاده مدير عامل شرکت دايا سيستم، بدر اعلاوی مدير منطقه خاورميانه، اروپا و آفريقاي شرکت الیمپوس و دومينيک هايپن هايم از مديران ارشد الیمپوس حضور داشتند و برنامه های این شرکت در ایران را تشریح کردند. مديرعامل دايا سيستم با اشاره به کيفيت دوربين‌هاي الیمپوس عنوان کرد از اين پس الیمپوس با شبکه توزيع مناسب و برنامه‌هاي تبليغاتي متنوع در بازار ظاهر خواهد شد و تمامي دوربین های فروخته شده در داخل یا خارج کشور که دارای گارانتی دایا سیستم یا گارانتی بین المللی الیمپوس باشند، تحت پوشش خدمات پس از فروش دايا سيستم قرار خواهند گرفت. او در ادامه گفت که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، 70 درصد از درآمد فروش این دوربین ها توسط شهرستان ها تامین خواهد شد. فروش در مغازه هاي غير تخصصي نیز از دیگر برنامه های این شرکت برای بالا بردن سهم فروش این محصولات در کشور است.
در ادامه اين جلسه دومينيک هايپن هايم، مدير ارشد الیمپوس به توضيحاتي درباره اين شرکت پرداخت. به گفته او، الیمپوس داراي 36 هزار نفر کارمند در سراسر جهان است و از سال 1919 فعاليت هاي خود را در 4 بخش صوتي و تصويري، خدمات پزشکي، ميکروسکوپي و تجهيزات تحقيقات نوري آغاز کرده است. وي افزود در سال 2010 درآمد الیمپوس 10 ميليارد دلار بود که 42.3 درصد آن به فروش محصولات این شرکت در کشور ژاپن مربوط می‌شود.
او با اشاره به اينکه سهم ايران در بازار جهاني الیمپوس هم اکنون 5 درصد است، تصريح کرد: ايران به دليل جمعيت جوان و پوياي خود بازار خوبي براي اين محصولات به شمار مي رود و قصد داریم طي 2 تا 3 سال آينده سهم آن به حدود 10 درصد افزایش یابد و در 24 تا 36 ماه آینده، در زمینه دوربین های دیجیتال الیمپوس به یکی از سه برند اول ایران تبدیل شود.
او در ادامه با یک دموی کوتاه، سومین سری از دوربین های Pen را معرفی کرد که به ویژگی هایی همچون صفحه نمایش OLED لمسی، ابعاد بسیار کوچک (در مقایسه با مدل های همنوع)، سیستم فوکوس بسیار سریع (که بسیار مشتاقیم آن را تست کنیم) و چندین قابلیت متنوع دیگر مجهز هستند.
سپس او دو دوربین دیگر را به حضار نشان داد. یکی از آنها دوربین کامپکت و ضد ضربه ای بود که توسط خود هایپن هایم از ارتفاع حدود 1.5 متر به زمین انداخته شد! سپس او به یک دوربین DSLR اشاره کرد که می تواند حداکثر فشار 100 کیلوگرم را تحمل کند. برای اثبات این ادعا او دوربین را روی زمین گذاشت و چند ثانیه ای روی آن ایستاد! (امیدوارم در صورت فراهم شدن امکان بررسی این دوربین ها ما هم اجازه انجام چنین تست هایی را داشته باشیم).
از میان محصولات الیمپوس شاهد حضور دوربین های دیجیتال (شامل دوربین های کامپکت، دوربین های سری Pen و دوربین های DSLR) و دستگاه های ضبط صدای این شرکت خواهیم بود. طبق پاسخی که آقای شمس زاده به سوال ما درباره نحوه فروش دوربین های سری Pen دادند، این سری از دوربین ها قرار است به صورت مجموعه ای از دوربین، لنز، فلاش و احتمالاً View Finder به فروش برسند. همچنین او اشاره کرد که به علت نوسانات قیمت دلار در بازار، هنوز نمی توانند قیمت قطعی محصولات خود را اعلام کنند، اما با آین تا ماه آینده شاهد حضور پر رنگ الیمپوس در ایران خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *