غيره، نمايشگاه

اولين نمايشگاه عكس تخصصي سفره‌هاي ايراني‌اسلامي

دبيرخانه مسابقات فرهنگي هنري سفره‌هاي ايراني اسلامي از برپايي اولين نمايشگاه عكس اين مسابقات در خانه هنرمندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومي سايت لقمه، اولين نمايشگاه عكس‌هاي تخصصي سفره‌هاي ايراني اسلامي شامل عكس‌هاي منتخب و برگزيده دومين دوره از مسابقات عكاسي از سفره‌هاي افطار، سفره‌هاي حسيني و سفره‌هاي هفت‌سين از 53 عكاس از نقاط مختلف كشور است كه در نگارخانه نامي خانه هنرمندان ايران داير خواهد شد.
اين مسابقات به مناسبت ماه مبارك رمضان و ماه‌هاي محرم و صفر سال 88 و نوروز 89 توسط سايت لقمه و با حمايت مركز توسعه هنرهاي تجسمي، خانه عكاسان ايران، حوزه هنري، سازمان اوقاف و امورخيريه، معاونت اجتماعي شهرداري تهران، موزه عكسخانه شهر، سايت چيليك، مجتمع چاپ سرمدي و كانون تبليغاتي مهستان شرق به صورت كاملا حرفه‌اي برگزار شد.
اين مسابقات با دبيري محمدصالح حجت‌الاسلامي، توسط عكاسان نام آشنا و معتبري چون محمد ستاري، اسماعيل عباسي،‌ محمدمهدي رحيميان، يدالله عبدي، حسين بهرامي، مژگان طريقي، مهدي سروري و مهدي توكليان داوري شدند و 21 عكس به نمايشگاه سفره‌هاي افطار، 44 عكس به نمايشگاه سفره‌هاي حسيني و 43 عكس هم به نمايشگاه سفره‌هاي هفت سين راه پيدا كرده‌اند.
آثار برگزيده و منتخب دومين دوره مسابقه عكاسي از سفره هاي افطاري تا كنون 2 بار در محل گالري شماره خانه عكاسان و بخش هنر هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم به نمايش در آمده و با استقبال بسيار خوب مردم و مسوولين مواجه شده است.
اين در حالي است كه آثار برگزيده و منتخب مسابقات سفره‌هاي حسيني و هفت سين تا كنون به نمايش در نيامده و اين نمايشگاه اولين ارائه اين آثار است.
پوستر نمايشگاه سفره‌هاي ايراني اسلامي كه توسط محمدصالح حجت الاسلامي طراحي شده مزين به خوشنويسي يكي از استادان بزرگ ايران، استاد محمدحسين عطارچيان، استاد پيشكسوت خوشنويسي ايران در سبك شكسته نستعليق و هفت عكس از عكس‌هاي حاضر در اين نمايشگاه است.
اولين نمايشگاه سفره‌هاي ايراني اسلامي از يكشنبه 7 شهريورماه در خانه هنرمندان افتتاح شده و تا 18 شهريور داير خواهد بود و در روزهاي آخر برگزاري، طي مراسمي جوايز عكاسان حاضر در اين نمايشگاه و عكس‌هاي برتر آن با حضور اساتيد، هنرمندان و برخي از مسئولان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *