نمایشگاه گروهی عکس “همراه طبیعت ایران”

نمایشگاه گروهی عکس “همراه طبیعت ایران ” با نمایش منتخبی از آثار عکاسان طبیعت و منظره نگار ارائه خواهد شد.
طبق اعلام فرشید احمدپور، نمایشگاه گردان این رویداد، کریم متقی، عباس عربزاده، بردیا سعادت، علی شکری، علیرضا دروچی، پیمان حامدی بهتاش، سونامویدزاه، مسعود طالبی، وحید دلسعید، فرشید احمدپور عکاسان حاضر دراین نمایشگاه هستند.
عکاسان نام برده هریک با ارائه ٣ اثر در این رویداد حضور یافته اند. عکسها درسایز ٧٠در ١٠۵ سانتیمتر، چاپ دیجیتال برروی کنواس، با ادیشن ٢نسخه، ارائه خواهد شد.

در بخشی از این نمایشگاه آمده است:
در گذر از دوران پستورال (Pastoral) به مدرنیته (Modernity)، همواره طبیعت را ستوده ایم و صنعت را علی رغم رفاهی که همراه آورده، تقبیح میکنیم که بیش از پیش گرفتارمان نیز می کند. به همان اندازه که طبیعت را زیبا دانسته و تمجید می کنیم، زندگی صنعتی و مدرن را نیز زیبا تلقی می کنیم، زیبایی اش اغواگر است و ناچار مصیبتش را هم تحمل می کنیم.
در دهه های پیش تر با طبیعت اُخت بودیم و پنجره های اتاق ها را بزرگ تر می ساختیم تا نور طبیعیِ کافی داشته باشیم و طبیعت را در سایز بزرگ ترِ آن ببینیم. عصر صنعت و مهم تر از آن، اقتصاد اقتضا می کرد که پنجره ها کوچک تر و کوچک تر شده و در نتیجه طبیعتِ بیرون نیز منظری هرچه کوچک تر پیدا کرد.
در دهه های پیش که به اقتضای صنعت و اقتصاد پنجره ها را نیز از دست دادیم، برای جبران مافات به تابلوهای نقاشی و عکس ها پناه بردیم. اما دیری نگذشت که عصرِ صنعت و اقتصاد وادارمان کرد تا تابلوها و عکس ها را نیز در سایز کوچک تر در دیوار اتاق هایمان بیاویزیم.
اکنون که جهان و زندگی مان مجازی تر شده، ناگزیر و ناگریز، طبیعت محیط ان را مجازی دیده و مجازی ثبت می کنیم، و برای نسل¬های آتی نیز به طور مجازی به ارث می گذاریم.
اما هر طور که باشد، تعلق خاطرِ انسان به طبیعت، همواره ابدی و ازلی است. باشد که این نمایشگاه مرثیه ای باشد برای فقدان طبیعتِ در حال انقراض.

افتتاحیه: ٢٢ آذر ماه سال ١٣٩۶ ، ساعت ١۵ الی ١٩
مکان: نگارخانه برگ
تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، عمارت عین الدوله.
لازم به ذکر است این نمایشگاه تا ٢٩ آذر، به جز روزهای تعطیل، از ساعت ١٠تا ١٨ برای بازدید عموم دایر خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *