- آخرین اخبار، نمايشگاه

زمستان یورت در برج میلاد

نمایشگاه عکس « زمستان یورت » آثار هنرمندان گلستانی از حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر از تاریخ ۲۴ تیرماه آغاز شد و تا ۲۸ تیرماه در برج میلاد تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

آئین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مجلس، روز شنبه ۲۴ تیرماه ساعت ۱۹ برگزار شد.

این نمایشگاه حاصل تلاش هشت عکاس کانون عکس حوزه هنری استان گلستان است که در طول واقعه تلخ معدن آزادشهر شبانه‌ روز مشغول ثبت وقایع بوده اند. در مجموع ۴۳ اثر به یاد ۴۳ جانباخته این حادثه انتخاب‌شده است.

هنرمندان صاحب اثر در این نمایشگاه عقیل مهقانی، محمدجواد مکتبی، مجید میهن دوست، سید جواد میرحاجی، بهار شقایق، راحله حصاری، هانیه کرامتلو و سحر حسن زاده می باشند.

مدیریت و گردآوری آثار بر عهده محمدرضا کیوانفر مسئول کانون عکس حوزه هنری استان گلستان بوده و طراحی هویت بصری این نمایشگاه برعهده محدثه عامری است. ادیت و پردازش آثار نمایشگاه را مهدی ابوالقاسمی و ساخت مستند و مالتی مدیا را میلاد بادلی عهده دار بوده اند.

 

هدف از برگزاری این نمایشگاه درکنار زنده نگه‌داشتن یا دو خاطره جانباختگان این حادثه، تذکر و هشدار به جامعه مسئولان برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه است.

طرح برگزاری این نمایشگاه از روزهای نخست وقوع حادثه در معدن مطرح گردیده و با همکاری بسیار نزدیک برج میلاد و اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل مدیریت بحران استان گلستان  و با مدیریت حوزه هنری استان گلستان به سرانجام رسیده است.

پس از پایان کار این نمایشگاه در برج میلاد، آثار هنرمندان در  گالری حوزه هنری استان گلستان به نمایش در خواهد آمد و برنامه ریزی شده است تا در استانهای صاحب معدن این آثار با حضور هنرمندان صاحب اثر به نمایش در آید.

نمایشگاه زمستان یورت از ساعت ۸ الی ۲۰ روزهای ۲۴ لغایت ۲۸ تیرماه در گالری هنری غربی برج میلاد برای بازدید عموم برقرار می باشد.

 

 

PDF24    Send article as PDF   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.