- آخرین اخبار، جلسات و نشست های عکاسی

برگزاری کارگاه عکس وحیدسالمی در گرگان

photo_2016-01-26_23-22-18

برگزاری کارگاه آموزشی عکاس مستند در گلستان برگزار شد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: با مشارکت حدود ۱۰۰ تن از هنرمندان عکاس گلستانی دوره آموزشی عکاس مستند در شهر گرگان برگزار شد.

در این کارگاه٬ «وحید سالمی» یکی از عکاسان شاخص کشور در حوزه مستند اجتماعی به عنوان مدرس حضور داشت و مباحث ارزشمندی در این زمینه ارائه کرد.
وی خاطرنشان کرد: حوزه اجتماعی به عنوان یک حوزه وسیع کاری از زمینه های مناسبی برای جلوه گری هنر برخوردار است و هنرمندان در این عرصه میتوانند حرف های بسیاری برای گفتن داشته باشند. استقبال مناسب عکاسان گلستانی از کارگاه آموزشی عکاسی مستند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان با اشاره به حضور جوانان عکاس در این دوره آموزشی افزود: موضوع جالب برای من حضور بانوان بود که نشان میداد آنان در این بخش از هنر نیز فعال هستند و سعی میکنند با وجود بسیاری از محدودیت ها و مشکلات نقش آفرینی کنند. وی ادامه داد: انتظار می رود با آموزش مناسب و حرفه ای٬ این علاقه و قابلیت را در عکاسان گلستانی تقویت و شکوفا کرد و مسیر را برای نقش آفرینی هر چه قویتر آنان در عرصه هنر مهیا ساخت.

۰۶

رئیس جشنواره ملی عکس بیماریهای خاص در استان گلستان یادآور شد: این جشنواره ایده مناسبی بود تا این دوره آموزشی آن هم در سطح مطلوب برگزار شود و خوشبختانه استقبال خوبی هم از آن به عمل آمد. نذیری تصریح کرد: در گفت وگوهایی که با سالمی٬ استاد این دوره آموزشی داشتم وی نیز از استقبال عکاسان جوان گلستانی به نیکی یاد کرد و ابراز امیدواری کرد٬ گلستان به اتکای این جوانان از آینده روشنی در حوزه عکاسی به ویژه عکاسی مستند اجتماعی برخوردار شود. *دریافت آثار بیش از ۶۰ هنرمند ملی به جشنواره «من زندگی را دوست دارم»

وی ادامه داد: باید از چنین استعداد و ظرفیت های هنری حمایت کرد و البته در این مسیر از نقش تاثیرگذار دستگاه متولی نیز نباید غافل شد. نذیری در ادامه با اشاره به جشنواره ملی من زندگی را دوست دارم عنوان کرد: جشنواره در مسیر خود و طبق برنامه زمانبندی حرکت می کند و تصاویر ارزشمند هنری متناسب با جشنواره به دست ما رسیده است. این مسئول گلستانی تصریح کرد: بیش از ۶۰ هنرمند کشور٬ تاکنون آثار خود را به این جشنواره ارسال کردهاند که ارزیابی ها نشان از ارسال آثار ارزشمندی به این جشنواره ملی است.

نذیری در پایان ابراز امیدواری کرد: تجربه برگزاری جشنواره عکاسی مستند بتواند زمینه رشد و ارتقای بیش از پیش هنر عکاسی را در استان گلستان فراهم سازد.

۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *